Brązowe dziewczyny

Brązowe dziewczyny

24 kwietnia w Liskowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Petanque. Na starcie stanęli najlepsi wyselekcjonowani zawodnicy z całego kraju. Duży sukces zanotował rodzinny leszczyński dublet żeński – Wiesława Cieślawska, Kinga Cieślawska zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. To już 6 medal zdobyty dla barw Leszczyńskiego Klubu Petanque, który w ubiegłym roku obchodził swoje 10-lecie istnienia.

Warto dodać, że mieszkaniec Leszna i wychowanek klubu Petanque Leszczynko Rafał Grzelczak, grając wspólnie z zawodnikiem Sokoła Wrocław Tomaszem Lipczyńskim, zdobył złoty medal w dubletach męskich.

W dniach 7-8 maja br. na bulodromie „Linum” odbędzie się Puchar Polski w mikstach i singlach. W tych zawodach wystartuje około 200 zawodników z terenu całej Polski. Organizator imprez, Klub Petanque Leszczynko, już dziś zaprasza miłośników i kibiców gry w bule na to wydarzenie.

Źródło: Urząd Miejski w Lesznie

Previous PoprawiaMY rewitalizację spacerując
Next Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lesznie

Może to Ci się spodoba

Piłka nożna dla najmłodszych

Akademia Piłkarska Reissa w Lesznie ogłasza wielkie nabory do otwartych grup treningowych dla dzieci w wieku 3-12 lat. Jest to idealny czas, aby zachęcić malca do sportu! Dlaczego? Początek roku

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Siatkarskie święto w Lesznie

W miniony weekend na kilkunastu boiskach hali na Zatorzu rozgrywany był IV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Do Leszna przyjechały reprezentacje siatkarskie z całej Polski. Otwarcia turnieju dokonali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak

Pierwszy raz w nowym roku

W miniony weekend odbył się Noworoczny Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców rozegrany w kategorii dwójek czyli dzieci z roczników 2011 i młodszych. Gospodarzy UKS 9 Leszno reprezentowało 9 zespołów: 4

Złota Nicoletta

Wychowanka KS Polonia 1912 Leszno Nicoletta Dudziak w miniony weekend została indywidualną Mistrzynią Polski w kręglarstwie klasycznym. Zawody odbyły się w Tucholi. Nicoletta w sezonie 2020/2021 jest nie do pokonania.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź