Co jeść, gdy ma się refluks?

Co jeść, gdy ma się refluks?

Jedna dieta dla osób z refluksem polega na unikaniu pewnych pokarmów. Częstą przyczyną refluksu kwasowego jest jedzenie dużych posiłków, które zwiększają ciśnienie na żołądek i dolną część przełyku. Mniejsze posiłki są lepsze dla trawienia i zmniejszają nacisk na przewód pokarmowy. Unikanie dużych posiłków w nocy i jedzenie kolacji dwie godziny przed snem może również złagodzić objawy. Pamiętaj, że refluks jest chorobą, która może prowadzić do szeregu powikłań, w tym zawału serca lub raka przełyku.

Wielu lekarzy zaleca unikanie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu, które jak wykazano, pogarszają stan. Pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu pozostają w żołądku dłużej, co wyzwala produkcję większej ilości kwasu. Smażone i tłuste pokarmy, jak również przetworzone mięso i nabiał mają wysoką zawartość tłuszczu i powinny być unikane, jeśli cierpisz na refluks. Unikaj również jedzenia późno w nocy, tłustego mięsa i owoców cytrusowych, ponieważ te pokarmy mogą wywołać objawy.

Podczas gdy unikanie niektórych pokarmów może złagodzić objawy refluksu, istnieje wiele innych sposobów, aby zapobiec flarre-up. Jedząc więcej owoców i warzyw, możesz zmniejszyć ilość kwasu w swoim organizmie. Dodatkowo, ograniczenie ilości soli w diecie może pomóc w zapobieganiu nawrotom choroby. Dieta dla osób z refluksem może również obejmować więcej ćwiczeń. Może to pomóc złagodzić ból związany z refluksem kwasu, a także zapobiec zgadze.

Zobacz także: Prawidłowe odżywianie w chorobach układu pokarmowego

Niskotłuszczowe, chude białko jest ważne dla tych, którzy cierpią na refluks. Kurczak, ryby i jaja są dobrymi źródłami białka, ale staraj się ograniczać pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu. Niskotłuszczowe alternatywy obejmują tofu i białka jaj. Poza nabiałem, inne pokarmy bogate w białko i błonnik są również zdrowe. Chude mięso jest również lepsze niż smażone lub tłuste potrawy. Jeśli chodzi o węglowodany złożone, jedz płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty i brązowy ryż.

Owsianka jest jednym z najlepszych pokarmów dla osób z refluksem, ponieważ pochłania kwas żołądkowy. Jeśli zdecydujesz się jeść owsiankę, upewnij się, że używasz mleka sojowego lub chudego. Inne świetne wybory dla diety na refluks kwasowy obejmują płatki owsiane, pełną pszenicę i różne rodzaje ryżu. Możesz również unikać czekolady, ponieważ zawiera ona trzy główne czynniki wyzwalające.

Korzystne są również owoce. Owoce, które zawierają wysoki poziom pektyn mogą zmniejszyć poziom kwasu w żołądku, zmniejszając tym samym szansę na refluks kwasowy. Szparagi, melon, banany, gruszki i jabłka to świetne opcje dla osób z refluksem. Wreszcie, warzywa są kolejnym doskonałym wyborem. Warzywa o niskiej kwasowości obejmują warzywa korzeniowe i warzywa krzyżowe. Warzywa z pektynami są również świetne dla osób cierpiących na refluks, ponieważ zawierają rozpuszczalny błonnik, który pomaga żywności podróżować przez przewód pokarmowy.

Pomimo tego, co mówią niektórzy badacze, dieta dla osób z GERD powinna być prosta i nie restrykcyjna. Wiele osób może zarządzać ich objawy ze zmianami stylu życia i ponad-the-counter leków. Czasami konieczna jest operacja. Najlepszym sposobem na znalezienie diety, która działa dla Ciebie jest prowadzenie dziennika przez tydzień i notować, jak się czujesz. Jeśli objawy utrzymują się, należy odwiedzić lekarza. Możesz wziąć leki na receptę na refluks lub zastosować modyfikacje stylu życia, aby poprawić swoje objawy.

Kolejną dietą dla osób z refluksem jest zmniejszenie ilości tłuszczu i potraw w diecie. Duże posiłki mogą powodować refluks i wzdęcia. Dieta bogata w błonnik jest zalecana dla osób cierpiących na to schorzenie. Badania wykazały, że suplement błonnika psyllium może poprawić ciśnienie zwieracza przełyku i zmniejszyć cofanie się kwasu do przełyku. Dieta dla osób z refluksem jest również zalecana dla tych, którzy doświadczają okazjonalnej zgagi.

Previous Poszukiwany listem gończym zatrzymany w zaroślach przy Odrze we Wrocławiu
Next Nowy sklep Sinsay już niedługo pojawi się w Lesznie

Może to Ci się spodoba

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmiana skórną, którą potocznie nazywa się pomarańczową skórką. Powoduje on nie tylko nieestetyczny wygląd, ale może też przyczynić się do powstawania cukrzycy. Problem ten dotyka niemal 80 %

Urodziny dla dorosłych – pomysły na niezapomniane przeżycia

Urodziny to wyjątkowe święto, które każdy z nas chce celebrować w niezapomniany sposób. Niezależnie od tego, czy jesteśmy dziećmi, czy już dorosłymi osobami, urodziny są okazją do świętowania i zabawy.

Racjonalne zakupy bez tajemnic – jedzenie

Nawet najbardziej zagorzały przeciwnik sklepów przynajmniej raz na jakiś czas robi zakupy spożywcze. W tej materii, jak i w każdej innej dziedzinie życia, każdy ma swoją taktykę i sposób. Jednakże,

Projektanci mody widzą potencjał w krakowskim rynku

W prestiżowej lokalizacji Krakowa powstał multibrandowy showroom, który jest pierwszą tak dużą inwestycją projektantów na tamtejszym rynku. Solna 1 ma być miejscem, gdzie dostępne będą kolekcje znanych projektantów i marek, jak

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź