Złoto dla chłopaków

Złoto dla chłopaków

Po zeszłotygodniowym mistrzostwie Wielkopolski dziewcząt do swoich klubowych koleżanek dołączają chłopcy, którzy w sobotę wywalczyli złote medale i awans do rozgrywek centralnych. W finale wojewódzkim zagrały aż 4 drużyny z Leszna.

W kategorii trójek nie ma mocniejszych ekip w Wielkopolsce od UKS 9 Leszno. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy obronili zeszłoroczne tytuły i wywalczyli złoto. W finale chłopców, który odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 uczestniczyło 12 najlepszych drużyn. Aby znaleźć się w tym gronie, trzeba było zagrać turniejach eliminacyjnych, następnie w ćwierćfinale i półfinale.

Organizacje finału dziewcząt, a potem chłopców Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej powierzył leszczyńskiemu klubowi.
Dziewiątka wprowadziła do finału aż 4 zespoły chłopięce. Jedna z drużyn w składzie: Szymon Matyja, Michał Kęsicki, Maksymilian Mańczak, Wojtek Czekaj i Ignacy Połukord wywalczyli 1 miejsce, a co za tym idzie awans bezpośredni do Mistrzostw Polski. Tegoroczny ogólnopolski finał zostanie rozegrany w Gliwicach 7-9 lipca, a uczestniczy w nim mistrz i wicemistrz każdego województwa. Łącznie w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce im. Marka Kisiela bierze udział rocznie blisko 45 tysięcy dzieci.

Pozostałe trzy drużyny UKS 9 Leszno w składach Szymon Sosinski, Miłosz Zimnoch, Paweł Bielicki, Jan Ruszkowski zajęli 5 miejsce, Wojciech Cieślak, Miłosz Jankowiak, Stanisław Lisewski 6 miejsce, Olaf Szumny, Michał Drobisz, Adam Gabryel i Stanisław Jankowski 11 pozycję.
Wszyscy chłopcy z wyjątkiem Maksa Mańczaka są uczniami Szkoły Podstawowej nr 9, a większość z nich kolegami z klasy sportowej. Ich nauczycielem i trenerem jest Jarosław Borowski.

Podczas uroczystego finału dekoracji dokonali prezes WZPS Jacek Broński i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Dorota Cegielska, którzy podkreślali znaczenie rozwoju siatkówki w Lesznie i wzajemnej współpracy.

Klasyfikacja Finału Mistrzostw Wielkopolski trójek chłopców:
1. UKS 9 Leszno 5
2. IUKS Jedynka Poznań 1
3. MUKS Amber Kalisz 1
4. MUKS Grom Kalisz 2
5. UKS 9 Leszno 2
6. UKS 9 Leszno 1
7. UKS Lider Rokietnica 1
8. MUKS Jantar Kalisz 1
9. ENEA Energetyk Poznań 1
10. UKS Piast Krotoszyn 1
11. UKS 9 Leszno 4
12. KPS Progress Września 2
11. UKS Trójka Krotoszyn 1
12. UKS 9 Leszno 1

Jeszcze przed ogólnopolskim finałem w Gliwicach leszczyńska młodzież wystartuje w wojewódzkich zawodach plażowych. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku para dziewcząt wywalczyła złoto, a chłopcy brąz na Mistrzostwach Polski na plaży.

Źródło: Urząd Miejski w Lesznie

Previous Ratusz bez tajemnic, premiera filmu
Next Policjanci zatrzymani poszukiwanego, z narkotykami

Może to Ci się spodoba

Złota Nicoletta

Wychowanka KS Polonia 1912 Leszno Nicoletta Dudziak w miniony weekend została indywidualną Mistrzynią Polski w kręglarstwie klasycznym. Zawody odbyły się w Tucholi. Nicoletta w sezonie 2020/2021 jest nie do pokonania.

Siatkarskie święto w Lesznie

W miniony weekend na kilkunastu boiskach hali na Zatorzu rozgrywany był IV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Do Leszna przyjechały reprezentacje siatkarskie z całej Polski. Otwarcia turnieju dokonali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Prace przy budowie skateparku

Dziś wykonawca skateparku w Gronowie przystąpił do wylewania betonu na budowanym obiekcie. Proces technologiczny wymaga, aby od razu po wylaniu betonu przystąpić do jego zacierania. Może się zdarzyć, że te

Piłka nożna dla najmłodszych

Akademia Piłkarska Reissa w Lesznie ogłasza wielkie nabory do otwartych grup treningowych dla dzieci w wieku 3-12 lat. Jest to idealny czas, aby zachęcić malca do sportu! Dlaczego? Początek roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź