Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Internecie?

Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Internecie?

Coraz więcej czynności przenosi się do Internetu, dlatego współcześnie spędza się w sieci sporą ilość czasu. Mowa tu nie tylko o szeroko pojętej rozrywce, ale również o takich prozaicznych czynnościach jak zakupy, nauka zdalna, czy też załatwianie formalności w urzędach. Wszystko to wymaga podania swoich finansowych oraz osobowych danych, które mogą zostać przechwycone oraz wykorzystane. Dlatego właśnie powinno się zadbać o bezpieczeństwo w Internecie. Jakie jednak konkretnie działania należy podjąć?

Podstawa bezpieczeństwa w Internecie – programy antywirusowe

Przede wszystkim każdy powinien posiadać dopasowany do swoich oczekiwań antywirus. Jest to oprogramowanie, jakie wykrywa, blokuje oraz usuwa złośliwe oprogramowanie. Mowa tu o trojanach, wirusach i innych tego typu zagrożeniach. Programy antywirusowe mają za zadanie wspomaganie ochrony użytkownika przed niebezpieczeństwami, jakie stwarza korzystanie z Internetu. Skanują bowiem treści i pliki, które się pobiera, aby odpowiednio wcześnie wykryć złośliwe oprogramowanie, zanim zdąży zaszkodzić systemowi albo urządzeniu.

Jak zdecydować się na odpowiedni antywirus?

Na rynku dostępnych jest sporo rozmaitych programów antywirusowych, aby każdy mógł znaleźć taki, który spełni stawiane przed nim wymagania. Najpopularniejsze z nich to:

  • Bitdefender Antivirus,
  • Kaspersky Anti-Virus,
  • ESET NOD32 Antivirus,
  • Norton AntiVirus,
  • AVG AntiVirus,
  • McAfee AntiVirus.

Jedną z najważniejszych kwestii jest regularne aktualizowanie pobranego programu oraz nabycie go od renomowanego dostawcy. Dzięki temu będzie się w stanie zapewnić swojemu sprzętowi jak najlepszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Jeżeli chce się mieć pewność, iż dokonuje się odpowiedniego wyboru, warto sprawdzić ranking antywirusów. Dzięki niemu da się pozyskać aktualne dane dotyczące najskuteczniejszych oprogramowań, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo w Internecie.

Najpopularniejsze złośliwe oprogramowania

Jednym ze złośliwych oprogramowań, jakie pojawia się najczęściej, jest trojan. Ma on postać znanego pliku albo popularnej aplikacji, co pozwala na zmylenie użytkownika – stąd pochodzi jego nazwa. Po zainstalowaniu pozwala hakerom na uzyskanie dostępu do urządzenia, przechwycenie poufnych informacji, a nawet zainstalowanie innego złośliwego oprogramowania. Zwykle jest to ransomware lub wirus. Odpowiednio dobrany antywirus z łatwością wykrywa trojany i usuwa je, przy okazji informując użytkownika o tego typu czynnościach.

Warto wspomnieć, że trojany to nie tylko zagrożenie dla laptopów oraz komputerów stacjonarnych, ale również dla urządzeń mobilnych. Należy więc pamiętać, aby zainstalować antywirusa także na swoim telefonie komórkowym. Dzięki temu da się powstrzymać hakerów chociażby przed uzyskaniem danych pozwalających zalogować się do posiadanego konta bankowego.

Bezpieczeństwo w sieci – branża zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn

W Internecie istnieje tak wiele zagrożeń, że pojawiła się konieczność wyszkolenia ludzi, którzy mogliby się zająć zawodowo bezpieczeństwem w sieci. Coraz częściej można spotkać termin cybersecurity, oznaczający bezpieczeństwo cybernetyczne. To dziedzina, jakiej celem jest ochrona przed atakami hakerskimi i tym podobnymi problemami. Obejmuje wiele rozmaitych działań, takich jak:

  • stosowanie zabezpieczeń sieciowych i oprogramowania antywirusowego,
  • tworzenie oraz wdrażanie polityki bezpieczeństwa,
  • edukację i różne szkolenia w zakresie unikania zagrożeń w Internecie.

Istnieje dosyć popularny stereotyp, że kobiety w IT pracują stosunkowo rzadko. Branża jednak ulega w ostatnich latach dynamicznym zmianom i coraz więcej pań znajduje w niej stabilne zatrudnienie. Pojawia się ogromna ilość szkoleń, dedykowanych specjalnie dla płci żeńskiej, które mają za zadanie ułatwić tej grupie społecznej znalezienie pracy w zawodzie związanym z informatyką. Rosnąca liczba specjalistów i specjalistek, jacy działają w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego, to gwarancja zmniejszenia liczby zagrożeń, jakie pojawiają się w sieci.

Previous 3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Może to Ci się spodoba

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Samoocena w terapii

Samoocena w terapii jest ważnym elementem procesu terapeutycznego. Terapeuci wykorzystują ten proces do określenia, jak dobrze działa terapia. W kwestionariuszu terapeutycznym pacjent proszony jest o ocenę tego, jak dobrze radzi

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź