Policjanci odzyskali auto warte 300 tysięcy złotych

Policjanci odzyskali auto warte 300 tysięcy złotych

Odzyskany luksusowy samochód, części pochodzące od kradzionych pojazdów, duża ilość gotówki oraz aresztowania kilku osób. To efekt akcji leszczyńskich policjantów na Dolnym Śląsku.

Wielomiesięczna praca prokuratora z Prokuratury Krajowej w Poznaniu i policjantów z Leszna nad jedną ze spraw zaprowadziła funkcjonariuszy w rejon Dolnego Śląska. To właśnie tam działała grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów. Przez cały ten czas leszczyńscy kryminalni współpracowali także z mundurowymi z Brandenburgii, Turyngii i Hesji. Po zebraniu materiału dowodowego i przedłożeniu go prokuratorowi zaplanowano akcję zatrzymania podejrzanych na terenie sąsiedniego województwa.

7 grudnia br. leszczyńscy policjanci rozlokowani w wielu miejscach jednocześnie, zatrzymali kilka osób, w tym jedną kobietę. Członkowie grupy przestępczej mieli związek z kradzieżami samochodów w Polsce, ale przede wszystkim na terenie Niemiec. Metodą „na walizkę”, czyli przechwytując sygnał z elektronicznych kluczyków, kradli samochody luksusowych marek. W dolnośląskich dziuplach cięli je na części, a następnie sprzedawali.

W jednym z miejsc na terenie powiatu oleśnickiego, w pomieszczeniach gospodarczych policjanci natrafili na audi warte prawie 300 tysięcy złotych, które tej samej nocy zostało skradzione w województwie zachodniopomorskim. Zaraz potem, policjanci zatrzymali 41 i 26-letnich mieszkańców powiatu legnickiego, 41-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego oraz 27-letnią mieszkankę powiatu złotoryjskiego.

Podczas akcji policjanci przeszukali wiele mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Znaleźli pocięte części samochodowe i tablice rejestracyjne pochodzące od kradzionych pojazdów, sprzęt elektroniczny służący do kradzieży aut oraz narkotyki. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ukrytą gotówkę w kwocie około 100 tysięcy złotych.

Mieszkańcy powiatu legnickiego między innymi usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz paserstw, polegających na przyjmowaniu kradzionych aut i pomocy w ich zbyciu, 41-latek z powiatu oleśnickiego odpowie za posiadanie narkotyków i paserstwo, natomiast 27-latka odpowie za kradzież trzech samochodów wartych ponad 400 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali na wniosek prokuratora aresztowani przez Sąd Rejonowy w Poznaniu na okres trzech miesięcy, a kobieta oddana pod policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że ilość zarzutów oraz podejrzanych ulegnie zwiększeniu.

Źródło: Komenda miejska Policji w Lesznie

Previous Wiktoria Muszyńska wygrała "Rozwiń Skrzydła"
Next Policjanci kilka godzin po kradzieży odzyskali skradzionego busa

Może to Ci się spodoba

Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

W dniach od 25 do 29 lipca biocheńscy policjanci prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopii indyjskich na terenie powiatu. 25.07. w Bochni  w rejonie pustostanu  , na nieogrodzonej, 

Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty

Otworzył drzwi policjantom, bo najprawdopodobniej spodziewał się wizyty klienta.

Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego III Komisariatu Policji  w Krakowie ustalili, że pewien mężczyzna mieszkający w rejonie Hali Targowej na krakowskich Grzegórzkach  może posiadać w swoim mieszkaniu większą ilość narkotyków.

Ćwiczenia służb ratunkowych na lotnisku

Policjanci, strażacy i ratownicy medycznie wzięli udział w ćwiczenia służb ratunkowych na leszczyńskim lotnisku. Zakładały one kilka scenariuszy, w których służby podejmowały czynności, radząc sobie m.in. z katastrofą lotniczą lub

Nowy radiowóz dla dzielnicowych z Lipna

Komenda Miejska Policji w Lesznie otrzymała nowy radiowóz. Pojazd zakupiony ze środków lokalnych samorządów i budżetu państwa będzie służył zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym regionie. 8 grudnia br. policjanci z Zespołu

Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.  Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź